Deck

Deck


Designový pásek Deck, jehož jsem autorem, vznikl jako druhotný produkt pro můj předcházející koncept Custombelt. V rámci hledávání materiálů pro opaskové přesky, které si může každý libovolně online nakonfigurovat, jsem vzhledem ke značce Horsefeathers začal uvažovat i o dřevěných dýhách ze zlomených skateboardových desek.

deck1
Jak se ovšem ukázalo takové zpracování bylo technicky velmi náročné, ne-li neproveditelné. Nabízela se ale varianta vytvoření specifického produktu, jehož tělo bude tvořit výřez zlomené desky. Lákavý byl zejména fakt, že nebudou existovat dvě totožné přesky, ale každá bude vždy původní a jedinečná. Koncept jsem ještě obohatil o řešení, které jsem již kdysi použil na vlastních designových trikách BigPig v polovině devadesátých let. Sériové číslo s možností online registrace se ukázalo jako žádaný prvek, který celému konceptu dodal patřičnou atraktivitu.

deck000001
Projekt Deck byl poprvé představen v lednu 2011 na Berlínském veletrhu Bright, kde se mu dostalo uznání laické i odborné veřejnosti. Necelý měsíc nato získal na mnichovském veletrhu cenu „ISPO Boardsports Award„.

deck-media-1
Jako ojedinělý a specifický produkt funguje dodnes i jako skvělý marketingový nástroj. V rámci atypickéhoo designu a zpracování je chráněn průmyslovým patentem. Později vznikl ještě Deck2, který se vyrábí ze zlomených snowboardových desek ve spolupráci se značkami Nitro, Arbor a Bataleon.

Jiří Hofreitr